Wykorzystujemy tkaniny tzw. plaster miodu, wykonane z dwóch warstw materiały, które oferujemy w dwóch wersjach. W pierwszej następuje całkowite zaciemnienie pomieszczenia, niezależnie od koloru materiału. W drugiej utrzymany jest dostęp światła, natomiast wnętrze nie nagrzewa się. To rozwiązanie, po które chętnie Klienci sięgają w przypadku pokoju dziecka lub kuchni. W upalne dni można zatem cieszyć się jasnym pomieszczeniem i jednocześnie akceptowalną temperaturą, gdyż ta nie wzrasta.
Montaż żaluzji wykonywany jest na listwach przyszybowych, które są częścią wymienną okna. Ze wszystkich stron zamontowane zostają nakładki, na które nachodzą stopki napinające. Stopki można samodzielnie ściągać, dzięki czemu plisę z łatwością zdejmuje się, np. do mycia. Tutaj wystarczy umyć ją pod prysznicem płynem do tkanin.
Żaluzje plisowane, podobnie jak squidy, wykonujemy również na okna o nietypowych kształtach. Nie ma zatem tu ograniczeń, mogą to być tradycyjne okna prostokątne, jak i coraz częściej spotykane okna w kształcie trapezu, trójkąta czy koła. Indywidualnie dopasujemy system do oczekiwań Klienta.
Rodzaje plis okiennych
Generalnie plisy okienne możemy podzielić na: dachowe, tradycyjne oraz podwójne, rozłączne w połowie. Ponadto, ze względu na mocowanie, możemy wyróżnić również plisy bezinwazyjne oraz inwazyjne. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych typów.
Plisy dachowe
Posiadają prowadnice boczne, przez co tkanina w uchylonej pozycji okna przylega do szyby, a sam materiał jest stabilny i nie deformuje się pod wpływem słońca. Dostępne są w wersji plastra miodu, dzięki czemu możemy zastosować pełne zaciemnienie albo ochronić się jedynie przed ciepłem.
Plisy tradycyjne
Plisy tradycyjne dostępne z naciągiem żyłkowym i możliwością ściągnięcia zaczepów z listwy przyszybowej. Można je zdjąć podczas mycia okna, przez co wygodnie dotrzemy do każdego zakamarka szyby. Plisy można konserwować oraz czyścić pod strumieniem wody.
Plisy podwójne rozłączne w połowie
Plisy podwójne rozłączne w połowie stanowią innowacyjne rozwiązanie, które pozwala nam na zamontowanie dwóch sztuk na jednym oknie. Oba materiały posiadają wspólny naciąg żyłkowy, choć plisy można układać w niezależnych kombinacjach.
Plisy bezinwazyjne
Plisy bezinwazyjne montuje się w wygodny i łatwy sposób bez użycia wiertarki, za pomocą specjalnych zaczepów zaciskowych. Takie rozwiązanie zaleca się zwłaszcza osobom, które wynajmują mieszkanie. W tym systemie możemy wykonać plisy tradycyjne, podwójne.
Plisy inwazyjne
Plisy inwazyjne – choć nazewnictwo może sugerować, że coś może ulec uszkodzeniu – tak naprawdę bezpiecznie montuje się do listew przyszybowych, czyli wymiennych ramek podtrzymujących szybę. Dodatkowo są elementem wymiennym. W tym systemie możemy wykonać plisy tradycyjne, podwójne, dachowe.
Znajdują się w oknach PCV, aluminiowych i drewnianych. Ich montaż nie powoduje utraty gwarancji, a ponadto zalecają go czołowi producenci okien, gdyż nie istnieje podczas niego ryzyko uszkodzenia uszczelki, do którego może dojść przy nieuważnym montażu uchwytów bezinwazyjnych. Nasi montażyści zawsze mają że sobą komplet wkrętów dopasowanych do listwy.
Rolety plisowane – zalety i korzyści
Rolety plisowane posiadają liczne zalety, które wypunktowaliśmy poniżej. Oto najważniejsze z nich:
- chronią przed promieniowaniem słonecznym, obniżając temperaturę pomieszczeń;
- estetycznie się prezentują – do wyboru w rozmaitych kolorach, przez co stanowią intrygującą ozdobę wnętrz;
- funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu;
- łatwe i wygodne w montażu;
- wytrzymałe;
- dostępne w niestandardowych wymiarach i kształtach.
Jakie żaluzje plisowane wybrać?
W zależności od tego, w jaki sposób skonstruowane jest nasze mieszkanie, czy posiadamy okna na poddaszu, czy też wynajmujemy lokum – zalecamy różnego rodzaju plisy okienne. Każdy z rodzajów żaluzji plisowanych ma swoje zalety, dlatego proszę wybrać produkt, który będzie najbardziej optymalny dla indywidualnych potrzeb.
Plisy na wymiar – jak mierzyć okno dla plisy?
Plisy na okno należy przede wszystkim mierzyć w co najmniej dwóch punktach, dla dokładniejszego pomiaru. W zależności od tego, na jakiego rodzaju mocowanie plis się zdecydujemy, powinno się zmierzyć wysokość i szerokość plisy najczęściej wraz z uszczelkami przyszybowymi w przypadku mocowania inwazyjnego, natomiast w przypadku mocowania bezinwazyjnego najczęściej wraz z listwami przyszybowymi.
Jak montować plisy w oknie? Poradnik krok po kroku
Poniżej przygotowaliśmy praktyczny poradnik w punktach – jak montować rolety / plisy w oknie, w zależności od typu mocowania. W przypadku inwazyjnego sposobu montażu powinniśmy:
- Wybrać, a następnie zamontować odpowiedni zatrzask, dopasowany do okna pod kątem 90 stopni;
- Wyłamać dystans;
- Na zatrzasku umieścić mocowanie rolety i upewnić się, że niesplątane sznurki znajdują się po zewnętrznej stronie szyby;
- Usunąć taśmę zabezpieczającą z rolety – i gotowe.
W przypadku bezinwazyjnego sposobu montażu wystarczy:
- Nałożyć bezinwazyjny uchwyt na ramę okna tak, by ściśle przylegał;
- Umieścić cztery zatrzaski na oknie a na nie zaślepki maskujące;
- Na zatrzaski nałożyć mocowanie tak, by sznurki nie były splątane.
- Wyrównać uchwyty, by sznurki plisy układały się równolegle do listwy.